5 דרכים ליצירת ביטחון עצמי

ביטחון עצמי נמוך הפך להיות אחת התופעות הנפוצות בעולם התקשורת הבין אישית: חוסר ביטחון בפנייה לאנשים, בהצגה עצמית, בגוף שלנו, בדיבור מול קהל, בהצגת השירות או המוצר אותו אנחנו מוכרים ואפילו בסמול-טוק עם אנשים רנדומליים. מה אפשר לעשות כדי להעלות אותו חזרה?

ביטחון עצמי נמוך מתאפיין בחששות שלנו מלפעול בדרכים השונות: לשים עצמנו בקדמת הבמה, לחשוב מה יגידו עלינו, לדבר עם אנשים מסוימים, ליצור קשרים חברתיים באופן כללי, להגיב בזמן שיחה, לקבל החלטות, לעמוד על שלנו, להתלבש בצורה בולטת, לסרב כשאנחנו לא רוצים משהו ועוד. 

יהיו שיגידו זה אך טבעי שלא תמיד ארצה להציג את עצמי בפומבי או חלילה להשתחצן, או המחשבה שביטחון עצמי מלא יכול לאפיין רק אנשים עם קוביות משורטטות בבטן. אולם לא כך הדבר. 

ביטחון עצמי הוא היכולת שלנו לסמוך על עצמנו ב 100% והוא קשור בד בבד להערכה עצמית; כמה אנחנו שווים בעיני עצמנו, כמה אנחנו נותנים לעצמנו קרדיט וכמה אכפת לנו ממה שאומרים עלינו מבחוץ. חשוב להבין שביטחון והערכה עצמית נובעים בראש ובראשונה מהתחושה הפנימית שלנו.

כילדים- אין בנו פחד. אנחנו כל יכולים ובטוחים בעצמנו לחלוטין. עם זאת, רובנו לוקחים על עצמנו אמרות רבות שהשמיעו לנו בגילאים הצעירים, מטמיעים אותן והן מתוות לנו את הדרך בחיים הבוגרים: משפטים כמו "אני לא מספיק טוב\ה",
"יש כאלה שזה בא להם בקלות", "צריך לעבוד קשה כדי להצליח", "יש כאלה שנולדו עם כפית של כסף בפה" ועוד. האמרות האלה, בשילוב רבות אחרות, מובילות ליצירת תשתית אמונות שעליה מתבסס חוסר הביטחון העצמי שלנו כאנשים בוגרים. 

אם כן, הצעד הראשון והחשוב ביותר שעלינו לעשות הוא להיפטר כליל מאמונות אלו. איך? בעזרת שיטה קלה, פשוטה ויעילה מאין כמוה: שיטת חיבור אנרגטית בה אני עובדת מאפשרת לי להתחבר לשדה האנרגטי של אדם מסוים ולקבל מידע שמועבר על גבי התדרים שגופו ומוחו מייצרים. מידע זה מכיל בחובו שלל סיפורים: החל ממה הם אותם הפחדים שעוצרים אותנו, מהן האמונות המגבילות שאנחנו מאמינים בהן בלי לדעת, מה האמת מאחוריהן ומהם הצעדים שיש לקחת כדי להעיף אותן וליצור חוסן מנטלי.

דרך זו ידידותית למשתמש, זמינה מקרוב ומרחוק כאחד ואת ההוכחה ליעילותה ניתן ללמוד בהתעמקות נושא פיזיקת הקוונטים שהחל לפתח איינשטיין ופלאנק. כשיישמתי על עצמי את השיטה הבנתי כמה אפשרויותיי הן בלתי מוגבלות, כמה אני יכולה להשיג כל דבר שרק ארצה בחיי וגם השמיים הם לא הגבול. 

המחסומים שעצרו אותי בתת המודע נעלמו והדרך למעלה נפתחה לרווחה. אין מי שעוצר אותנו בחיים האלה יותר מאשר אנחנו את עצמנו

כחלק מהשליחות שלי התחלתי לעבוד עם בעלי עסקים ולעזור להם להגיע לחוסן מנטלי בדרך זו.


5 הצעדים לביטחון עצמי מלא

1. ניקוי אמונות מגבילות מתת המודע: 

בעזרת שיטת החיבור האנרגטית- אינטואיטיבית. בשיחה אחת ניתן לנקות אמונות מגבילות רבות ולהחליפן בתשתית בריאה שתשמש אותנו לקרקע המושלמת לבניית ביטחון עצמי.

2. ביצוע פעילות ספורטיבית.

בזמן התעמלות, לרוב כזו שמאמצת אותנו קצת יותר מהליכה בקצב איטי-בינוני, משתחררים בגופנו הורמוני אושר אשר גורמים להתרוממות המצב רוח- ללא קשר למה שהרגשנו רגע לפני. במצב כזה ניתן לחשוב בצורה הגיונית ובטוחה ולהגיע להחלטות שמקדמות אותנו. בנוסף לכך, פעילות גופנית מגבירה את סירקולצית הדם ועוזרת לשיפור המצב הבריאותי בכל הגילאים. 

3. מפגש עם חברים.

בני האדם הינם יצורים חברתיים. הצורך ביצור נוסף איתו ניתן לחלוק חוויות מהחיים ולהזדהות עם שלו הוא בלתי נפרד מהטבע שלנו. מפגש עם אנשים עלול להיות משמח או מלחיץ- במצב השני דווקא חשיפה לאותו גורם סטרס מספר פעמים אמורה עם הזמן להוריד את מפלס החרדה. לכן אם בא לכם להעלות את הביטחון במפגשי חברה- פשוט עשו זאת יותר. 

4. היו במודעות לשפת הגוף שלכם.

שימו לב מתי אתם ממש לא בטוחים בעצמכם ואיך זה מתבטא בשפת הגוף- קשה מאוד לזייף זאת. אנשים חסרי ביטחון נוטים להיות כפופים יותר, מכונסים בעצמם, עם תנועות גוף שסוגרות אותם מהסביבה כמו שילוב ידיים. 

היו מודעים לזה, תפסו את עצמכם כשאתם עושים תועות אלו ותשנו את המחשבה מחוסר ביטחון לביטחון מלא באותה השנייה. ככל שתהיו מודעים יותר למצבים הללו אצלכם, כך תוכלו לתקן בהתאם ובסופו של דבר לרכוש שפת גוף שתואמת אנשים סמכותיים עם ביטחון עצמי מלא, מה שנקרא Fake it till you make it. 

5. היו עצמכם.

אל תנסו לחקות אחרים, אל תשאפו להיות אחרים, כי כשאתם משווים עצמכם לאחרים ומבינים ש"לעולם לא תגיעו להיות כאלה"- זה מוריד באחת את כל הרוח מהמפרשים שלכם. אתם מי שאתם ויש לכך סיבה. לכל אחד יש מתנה איתה הוא בא לעולם וחבל יהיה לבזבז אותה בניסיון להתחקות אחר דמות של מישהו אחר או ציפיות חברתיות.

להורדה בחינם: המדריך המלא: 12 הצעדים לחוסן מנטלי וביטחון עצמי בעסקים:

https://rbs.ravpage.co.il/guidebook

לסיכום, ביטחון עצמי מלא הוא דבר בר השגה לכל אחד מאיתנו, הוא קיים בתוכנו, צריך רק להסיר את שכבות הפחד שמטשטשות אותו. זה נגיש ואפשרי לכל אחת ואחד, ללא יוצא מן הכלל. 

אימון לחיזוק הביטחון העצמי שלנו מתבצע בשיטות רבות, רובן ככולן דורשות מאיתנו לצאת מאזור הנוחות ולבצע דברים שלא היינו מבצעים בדרך כלל. אולם, אם ברצוננו לבצע שינוי של ממש ולטרוף את העולם- אין מנוס מלהתחיל להסתכל על עצמנו כגדולים. 

בקורס "הפכו למאסטרים של חייכם" ניתן ללמוד כיצד לנקות את כל המכשולים שעוצרים אותנו מלהיות עם ביטחון עצמי מלא מתת המודע, בקלות וביעילות. לפרטים נוספים על הקורס פנו אליי באופן פרטי. 

עד אז, השתמשו בשיטות שנכתבו למעלה כצעדים ראשונים להטמעת ביטחון עצמי במערכת :)


בונוסים:

1. לסשן ביטחון עצמי אונליין ללא עלות וללא התחייבות: 

https://rbs.ravpage.co.il/session

2. הורדת המדריך: 12 הצעדים לחוסן מנטלי וביטחון עצמי בחיים האישיים:

https://rbs.ravpage.co.il/guidebook