5 צעדים פשוטים לאהבה עצמית

אהבה עצמית, נשמע כל כך פשוט. אבל רובנו מתקשים מאוד כשזה מגיע ל-בסך הכל- לפרגן לעצמנו עם קצת אהבה.


אהבה עצמית היא אחד הכלים החזקים ביותר שאנחנו יכולים לרכוש. ברגע שאנחנו מלאים ב 100% אהבה עצמית, אנחנו מכניסים את העולם לכיס הקטן! אף אחד לא יכול עלינו. אנחנו בלתי מנוצחים.


אך לרוב זה לא המצב. רובנו נוטים לשפוט עצמנו מא' ועד ת', לעשות מה שלדעתנו אחרים אוהבים שאנחנו עושים, להיראות כמו שמצפים מאיתנו להיראות וכו'. אך האם זה הופך אותנו למאושרים? האם זה גורם לנו לסיפוק מחיינו?רחוק מאוד מכך.זה גורם לנו להיות במרדף אינסופי אחר מודל השלמות שקיים לו שם בחוץ, מודל דמיוני שכולם מנסים להתחקות אחריו ללא הצלחה, מודל שגורם לנו להסתכל במראה ולבכות, לרצות להיות אחרים ממה שרואים שם. לקנות אינסוף בגדים, להעלות אינסוף תמונות לרשתות החברתיות ולצפות לאהבה שתגיע אלינו משם דרך לייקים ותגובות.
מה האמת?איך שוברים את המעגל הזה ונהנים מהשלמות שכבר קיימת בתוכנו?


הנה 5 דרכים שיעזרו לכם\לכן להתחיל להניע את גלגלי האהבה העצמית במוח ובגוף שלכם:

  1. הקדישו זמן לעצמכם.
    זכרו שאתם- האנשים החשובים ביותר בחיים של עצמכם! מי יקדיש לכם זמן אם לא אתם?! תתחילו לפנות זמן לרגיעה, מנוחה, נשימה וכמובן עשייה של דברים שממלאים אתכם, מה שמוביל אותנו הישר לסעיף הבא-

  2. עשו רשימה של כל הדברים שאתם ממש אוהבים, קטנים וגדולים. התחילו לעשות לפחות 5 דברים כאלו ביום. למשל, מאכלים שאתם אוהבים לאכול, אנשים שאתם אוהבים לפגוש, פעילויות, ואיפילו סתם כמה רגעי נשימה במרפסת. נהלו מעקב ואל תרדו מ5 דברים ביום!

  3. התאהבו את הגוף שלכם: שתו מים בכמות מספקת, איכלו דברים מזינים, שנו מספיק בלילה!

  4. היפגשו עם אנשים שאתם באמת אוהבים. לא כאלה שאתם מרגישים מחוייבים לפגוש, אלא כאלה שבאמת מחדירים בכם אנרגיות ועושים לכם טוב על הנשמה!

  5. חלקו אהבה לאחרים. אין דבר מספק יותר מלראות איך האדם שמולכם מתמוגג על החיבוק שהבאתם לו, על המילה החמה, על המתנה המפנקת או אפילו חיוך שזרקתם לעברו. אל תתביישו, הפגינו אהבה אינסופית כלפי אחרים! זה יעשה לכם טוב באותה המידה ואף יותר.