שיטת האינטואיציה

היכולת להתחבר  ולקבל *כל* מידע שיעזור בקבלת החלטות, פתרון בעיות ובניית חיים מלאי הגשמה עצמית, בין רגע. 

קישור לסרטון הסבר: https://www.youtube.com/watch?v=KJPRuRA_zU0&t=1s&ab_channel=RachelBenShlomo


מהי אינטואיציה ואיך היא שונה מהמונח המקובל?

אם תחפשו את המושג אינטואיציה בויקיפדיה, תחשבו שזוהי רק היכולת לקבלת ולפענח מסרים בין אישיים ללא חשיבה רצונית. 

ההגדרה הנ"ל מתייחסת לאינטואיציה כמכלול התובנות שביססנו לעצמנו במהלך החיים, אשר התקבעו לנו בתת המודע ושברגע של קבלת החלטות אנחנו שולפים את אותו מידע רלוונטי ומקבלים החלטה על פיו, בלי להבין מה ההסבר לכך ברמה המודעת. 

אולם, למושג אינטואיציה הגדרה נוספת: זוהי היכולת שלנו להתחבר למידע האינסופי שקיים בתוכנו וסביבנו בצורה של פוטנציאלים חופשיים ובדרך זו להכווין את עצמנו לחיים מלאי סיפוק והגשמה עצמית בדרך האופטימלית עבורנו . 


אינטואיציה מתייחסת לקשר שאנחנו יוצרים עם המרחב סביבנו, כמו "גוגל" של היקום שנקרא גם התודעה הקולקטיבית. ברגע שמתחברים למקום הזה- אפשר לדעת הכל מהכל, בהתאם למה שמכוונים אליו: זוגיות, קריירה, ביטחון עצמי, מצב פיננסי וכו'.

על פניו זה נשמע מדע בדיוני, כי כך חונכנו. מה שלא רואים נחשב מיסטי ומסתורי, עובד כמו הורוסקופ.. אבל פה הסיפור שונה לגמרי! האינטואציה והחיבור לתודעה הקולקטיבית היא ידע של אלפני שנים והשוס- היא נגישה לכל אחד ואחת! היא קיימת בנו, ככה טבעי. 

אז מה זה בעצם אומר לדעת הכל?

לכל שאלה שנשאל יש תשובה.
ברגע שאנחנו שולחים את השאלה ליקום- התשובה מגיעה, באותו הרגע.
שאלות כמו: איך למצוא את אהבת חיי? איך להרוויח מיליון דולר? איך להיות כל הזמן מאושרת? איך להבריא מפיברומיאלגיה? איך להתחיל להתאמן? איך לרדת במשקל? איך להיות רגועה יותר ובעצם כל - באמת כל- שאלה שעולה. 

התשובות קיימות ומגיעות בכל רגע נתון. רק שאנחנו נוטים להתעלם מהן.

למה, אתם שואלים?

עם השנים ובמיוחד בהשפעת התרבות המערבית מעודדת התחרותיות, מלאת ההשוואות והאמונה שכל מה שטוב נמצא מחוצה לנו, פשוט הפסקנו לסמוך על עצמנו והתחלנו לסמוך על כל דבר אחר מלבדנו, החל מהרופאים וכלה במנועי החיפוש שמספקים מידע רב. מבחינתנו- מה שאומרים שם בחוץ הוא האמת, בעוד שכל המידע שדווקא זמין לנו מבפנים כנראה לא מדויק מספיק. האינטואיציה היא אותו קול פנימי כל-יודע שבעזרתו אפשר להגיע לכל הבנה, תובנה, פתרון בעיה ודחיפת מוטיבציה שאנחנו מחפשים. 

מי שיודע להתחבר למקום הזה- שהוא הרבה מעבר לסתם תחושת בטן, מבין תובנות בעומק של שיחות נפש של קילומטרים. זה אותו קול שיוביל אותנו במסלול הטוב ביותר שיש בחיים, הוא תמיד יהיה לטובתנו גם אם לא נבין איך ומה הדרך


תת המודע- מה הוא קשור פה?

תת המודע מתייחס לרכיב הנפש שאינו נמצא בתודעה שלנו במצב הכרתי רגיל, לפי מייסד השיטה הפסיכואנליטית זיגמונד פרויד. על אף שאינו נמצא בהכרתנו במצב עירות, תת המודע שלנו הרבה יותר חזק ועוצמתי מהמודע. השפעתו על חיינו היא ברמה של כ  95% (עד 99%) ממה שאנחנו חווים במהלך היום והמציאות שאנחנו יוצרים. 

בשנים הראשונות לחיינו גלי המוח שלנו פועלים בקצב נמוך ולמעשה אנחנו במעין מצב היפנוטי, בו המוח מתפקד כמכשיר הקלטה של הסביבה החיצונית וסופח פנימה אינפורמציה לגבי איך צריך להתנהל, מה מותר ומה אסור, מה טוב ומה רע. על בסיס זה אנחנו יוצרים תשתית אמונות שעליה מתבססת הזהות שלנו כאנשים בוגרים. למשל, אם שמענו את המשפט "כסף לא גדל על העצים" כשרצינו צעצוע כלשהו ולא קיבלנו, תחושה זו התקבעה אצלנו בשילוב הידיעה כי כסף לא גדל על העצים- משמע כנראה שאין לנו מספיק כסף, ואמונה זו מפעילה אותנו מאחורי הקלעים מהבחינה הפיננסית מאז ועד היום. תת המודע ינסה ליצור לנו כל הזמן מציאות בה "אין לנו מספיק כסף" כי זה מה שאנחנו מאמינים בו. 

חשוב לציין כי לתת המודע יתרונות רבים, הוא משרת אותנו נאמנה לצורך זכרונות לטווח הארוך, תפקודי גוף שונים שאנחנו לא צריכים להתערב בהם ברמה המודעת ובעצם ליצור סינון של כל מה שלא חשוב כרגע כדי שאפשר יהיה לתפקד אוטומטית. 

אז מה בעצם עושים בשיטת האינטואיציה?

בזמן השימוש בשיטה למטרת התפתחות אישית (שזה כולל בתוכו כל מטרה של הצלחה בחיים שנבחר), מתחברים אל בן השיחה (ללא שום דבר פולשני ו-וואלה! אפשר גם אונליין), מעלים לפני השטח את אותם החסמים העמוקים שמחבלים בהתפתחות כבר כל כך הרבה זמן ושכה קשה לשים עליהם את האצבע, את האמת מאחורי אותם החסמים ואיך אפשר להטמיע את האמת במציאות הנוכחית, כדי להתחיל לחיות כמו שאנחנו רואים את עצמנו בחלום כבר עכשיו. ככל שעושים יותר ויותר ניקוי של אותן האמונות- החסמים, כך החיים שלנו מתחילים להשתנות ולקבל גוון המלא בהזדמנויות ושפע. 


לפי תורת פיזיקת הקוונטים, העולם הוא חומר ואנרגיה, האנרגיה נמצאת בכל מקום סביבנו ובתוכנו.
רוב האנשים מתייחסים לפן החומרי שקיים ומתעלמים לחלוטין מהאנרגיה, מהסיבה הפשוטה שלא רואים אותה והתרגלנו לחשוב בצורה מאוד מרובעת שמה שלא רואים כנראה לא קיים, אלא אם הוכח אחרת. אולם, כשחושבים על זה לעומק, כולנו יודעים שאנרגיה קיימת:
הרגשתם פעם את המתח כשנכנסת לחדר מלא אנשים בזמן כנס כלשהו?
שפשפתם את הידיים האחת בשנייה והרגשתם שנוצר חום?
זוהי צורת ביטוי של אנרגיה. 

האנרגיה קיימת סביבנו ובתוכנו בכמויות אינסופיות. אותם גלי אנרגיה- אפשר לקרוא להם תדרים, נושאים על גביהם אינפורמציה, מידע. ז"א כל פיסת אנרגיה מכילה גם מידע. בשיטת האינטואיציה- אפשר להתחבר לסוגי אנרגיה שונים ומכך נובע שאפשר להתחבר גם למידע שהאנרגיה הזו נושאת, כל מידע שהוא, אינטרנט אינסופי של אינפורמציה והזדמנויות!

האם זה מתאים לכולם?

יכולת החיבור אפשרית לכולם, נולדנו איתה וכאמור עם הזמן היא היטשטשה. ניתן ללמוד מחדש כיצד להתחבר לאותו קול פנימי במצב הרגיל ולהשתמש בו גם שלא במצב מדיטטיבי- כלומר בכל מצב ובכל שעה ביום, המשמעות? לקבל תשובות אמיתיות גם כשאתם באמצע פגישה עם הבוס, על טיסה לרומא או בקפה עם חברות. איך? מוזמנים לקבל פרטים נוספים על הקורס "הפכו למאסטרים של חייכם" שאני מעבירה. 

אפשר להתנסות? 

בהחלט. לוחצים על הלינק של שיחת ניסיון חינם - והכי הרבה ניקיתם חסם שתקע אתכם בדרך להצלחה ;) 

בהצלחה!